requirements.org.pl
PTIW Facebook
PTIW GoldenLine
PTIW LinkedIn
PTIW e-mail
PTIW telefon
PTIW blog
Robotic Pricess Automation
Home
Wydarzenia
Minione wydarzenia
)
             nas
Prezentacja do pobrania:
Robotic Process Automation

13 grudnia (środa) 17:30 - 20:30
Kontakt: kontakt@requirements.org.pl
Gospodarz spotkania oraz JAK DOJADĘ:
AVIVA
Miejsce
 
RPA poprawia efektywność procesów biznesowych

Jak można w krótkim czasie i nisko-budżetowo poprawić efektywność prac ewidencyjno-rozliczeniowych realizowanych w cyfrowym środowisku bez wymiany ani modernizacji oprogramowania biznesowego?

Czas pracy użytkownika pracującego w takim środowisku dzielony jest między żmudną (bo długą i wieloetapową) nawigację a faktyczne akcje merytoryczne (głównie wprowadzić / pobrać / zaktualizować dane).

Najczęściej wskazywane kierunki rozwiązania tego problemu to:
 • zintegrować te aplikacje w jedno spójne środowisko
 • wymienić na inny system, który jest zintegrowany i oferuje wszystkie potrzebne funkcjonalności.
Niestety dla wielu firm te drogi nie są osiągalne tak z uwagi na uwarunkowania formalno-prawne jak i ograniczenia finansowe lub terminowe.

Jest jeszcze inna droga. Można użyć oprogramowania narzędziowego znanego jako Robotic Process Automation (RPA). Należy skonfigurować robota programowego, który usprawni powtarzalne czynności człowieka a niektóre wykona sam automatycznie.

Prezentacja, która odbędzie się 13 grudnia dedykowana jest wszystkim tym, którym doskwiera problem niezadowalającej efektywności pracy: menadżerom, właścicielom procesów biznesowych, decydentom, specjalistom od HR, których budżety szkoleniowe nie są z gumy a potrzeby szkolenia i doszkalania z pracy w trudnym środowisku są nie małe.

Opowiemy, czym jest i do czego można użyć robota software’owego. Podpowiemy, czym się kierować, typując proces biznesowy (jego element) do pierwszego wdrożenia. Omówimy wynikające z doświadczenia zalecenia postępowania.
 1. Idea Robotic Automation
 2. Klasyczne przypadki użycia
 3. Wpływ robota programowego na funkcjonowanie firmy (m.in. na politykę bezpieczeństwa).
 4. Przegląd sytuacji nadających się do robotyzacji
 5. Przykłady zaimplementowanych robotów
 6. Omówienie toku prac pozwalających na opracowanie i uruchomienie robota.
Wartością udziału w spotkaniu będzie możliwość zobaczenia jak łatwo można poradzić sobie z nieefektywnościami, których źródłem są będące w użyciu niedopasowane do potrzeb aplikacje biznesowe.
Prelegenci:

Michał Wawiórko – specjalizuje się w projektowaniu zaawansowanych rozwiązań IT w obszarze efektywnej komunikacji. Dzięki 12-letniemu doświadczeniu zdobył przekrojową wiedzę na temat dostarczania wysokiej jakości produktów związanych z integracją systemów, szczególnie w zakresie profesjonalnej obsługi klienta. Posiada umiejętność rozmowy z biznesem jak również IT, co prowadzi do bardziej efektywnego wdrażania rozwiązań, ponieważ obie strony mogą się lepiej zrozumieć. W swojej codziennej pracy, poszukując ciekawych rozwiązań, coraz częściej pyta dlaczego, a nie w jaki sposób. Przesuwa to go bardziej w kierunku innowacji niż tylko realizacji projektów.

Michał Wawiórko
Kasjan Kajrunajtys – człowiek, który zna z własnego doświadczenia wszystkie elementy cyklu życia oprogramowania a występując w różnych rolach doradczych po stronie biznesowej zrozumiał wyzwania i oczekiwania użytkowników oprogramowania. Jest współautorem polskiego środowiska narzędziowego do tworzenia robotów software’owych – WizLink.

Kasjan Kajrunajtys

© Polskie Towarzystwo Inżynierii Wymagań